Uusi Viestintä- ja markkinointipalveluiden DPS käynnistyy syksyllä
TIEDOTE
Uusi Viestintä- ja markkinointipalvelut 2025 (00697) on käytettävissäsi 1.10.2025. Jos suunnittelet minikilpailutusta uuden DPS:n alla, voit aloittaa sen valmistelun jo ennen tätä. Julkaisemme minikilpailutuksen mallipohjat jo syyskuun aikana.
Järjestämme uudesta Viestintä- ja markkinointipalveluiden DPS:stä maanantaina 6.10. klo 13–14 Teamsin välityksellä koulutuksen, joissa opastamme sinut alkuun minikilpailutuksen teossa. Koulutuksessa keskitymme minikilpailutuksen läpiviemiseen käytännössä:
- Esittelemme lyhyesti DPS:n toimintamallina
- Neuvomme, kuinka käytät minikilpailutuksen mallipohjia
- Keskustelemme hinnan ja laadun vertailuperusteiden käytöstä toimittajavalinnassa
- Annamme parhaat vinkkimme onnistuneeseen minikilpailutukseen
- Vastaamme osallistujien kysymyksiin
Ilmoittaudu minikisaklinikalle tästä
Valmistelemme Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020–2026 dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) keskeyttämistä
Valmistelemme Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020–2026 dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) keskeyttämistä, jotta DPS:n arvioitu kokonaisarvo ei ylity.
Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020–2026 DPS:n alla ei voi enää 15.10.2025 lähtien julkaista uusia minikilpailutuksia. Voit kuitenkin viedä loppuun tuohon mennessä julkaisemasi minikilpailutuksen. Varsinainen keskeytys tapahtuu tammikuussa 2026. Keskeytyksellä ei ole vaikutusta tehtyihin hankintasopimuksin.
Lisätietoja:
Anni Airaksinen
kategoriapäällikkö
anni.airaksinen@hansel.fi
puh. 0294 444 291