Yhteyshenkilömme auttavat hankintoihin liittyvissä kysymyksissäsi

Kunta-asiakas, katso oman alueesi yhteyshenkilö sivun alaosan kartasta.

Jos et ole varma, kehen sinun kannattaa olla yhteydessä, älä huoli. Voit ottaa yhteyttä kehen vain, ja sinut ohjataan avun äärelle.

Petri Kalavainen

Yksikönpäällikkö | Puh. 029 444 4215 | petri.kalavainen@hansel.fi

Tero Dits

Asiakkuuspäällikkö | Vastuuasiakkuudet: Kuntaliitto, pelastuslaitokset, alueelliset IT-palvelukeskukset, DigiFinland Oy | Puh. 029 444 4222 | tero.dits@hansel.fi

Minna Halonen

Asiakkuuspäällikkö | Vastuuasiakkuus: seurakunnat | Puh. 029 444 4343 | minna.halonen@hansel.fi

Marika Hilke

Asiakkuuspäällikkö | Vastuuasiakkuudet: eduskunta, UM, VM, MMM | Puh. 029 444 4262 | marika.hilke@hansel.fi

Krista Koskimäki

Kehityspäällikkö | Vastuuasiakkuus: hyvinvointialueet | Puh. 029 444 4338 | krista.koskimaki@hansel.fi

Ulla Kreander

Asiakkuuspäällikkö | Vastuuasiakkuudet: VNK, OM, STM, TEM, YM | Puh. 029 444 4274 | ulla.kreander@hansel.fi

Tiina Lehti

Asiakkuuspäällikkö | Vastuuasiakkuudet: LVM, ammattikorkeakoulut | Puh. 029 444 4261 | tiina.lehti@hansel.fi

Olli-Pekka Leskinen

Yhteistyö- ja kehittämispäällikkö | Vastuuasiakkuus: Senaatti-konserni | Puh. 029 444 4225 | olli-pekka.leskinen@hansel.fi

Tiia Lindqvist

Asiakkuuspäällikkö | Puh. 029 444 4355 | tiia.lindqvist@hansel.fi

Taina Maukonen

Asiakkuuspäällikkö | Vastuuasiakkuudet: OKM, yliopistot, korkeakoulukonsernit ja -yhteisöt | Puh. 029 444 4241 | taina.maukonen@hansel.fi

Ota yhteyttä asiakaspalveluumme

Sisäministeriön ja puolustusministeriön hallinnonalat: ota yhteyttä asiakaspalveluumme | Ma–pe klo 9–15 | Puh. 029 444 4300 | Sähköposti: asiakaspalvelu@hansel.fi

Asiakkuuspäälliköt alueittain

Olemme jakaneet kuntien ja kuntayhtymien asiakkuudet maantieteellisiin alueisiin. Alla olevasta kartasta löydät oikean asiakkuuspäällikön nimen, ja tarkemmat yhteystiedot sivun yläosasta.

hansel-asiakkuuspaallikot-aluejako-kartta.pngKuntien, kuntayhtymien ja seurakuntien yhteyshenkilöt

Alueellisen jaon poikkeukset

Seurakunnat | Minna Halonen
Pelastuslaitokset, alueelliset IT-palvelukeskukset, DigiFinland Oy | Tero Dits
Hyvinvointialueet | Krista Koskimäki