Asiakkuuspäälliköt

Yhteyshenkilömme auttavat hankintoihin liittyvissä kysymyksissäsi

Olemme jakaneet kuntien ja kuntayhtymien asiakkuudet maantieteellisiin alueisiin. Alla olevasta kartasta löydät oikean yhteyshenkilön nimen, ja yhteystiedot sivun oikeasta laidasta.

Jos et ole varma, kehen sinun kannattaa olla yhteydessä, älä huoli. Voit ottaa yhteyttä kehen vain, ja sinut ohjataan avun äärelle. 

Valtionhallinnon, yliopistojen ja korkeakoulujen yhteyshenkilöt löydät sivun oikean laidan listauksesta. 

Kuntien, kuntayhtymien ja seurakuntien yhteyshenkilöt

Alueellisen jaon poikkeukset:
Seurakunnat: Raili Hilakari
Pelastuslaitokset, alueelliset IT-palvelukeskukset, DigiFinland Oy: Tero Dits
Hyvinvointialueiden keskitetty asiakashoito: Krista Koskimäki

 Kartta Hanselin asiakkuuspäälliköiden aluejaosta

 

 

 

Yhteystiedot

Tero Dits

asiakkuuspäällikkö
kunnat ja kuntayhtymät, IT-palvelukeskukset, pelastuslaitokset ja DigiFinland Oy
​​​​​​​tero.dits@hansel.fi
029 444 4222

Minna Halonen

asiakkuuspäällikkö
kunnat ja kuntayhtymät
minna.halonen@hansel.fi
029 444 4343

Raili Hilakari

varatoimitusjohtaja
kunnat, kuntayhtymät ja seurakunnat
raili.hilakari@hansel.fi
029 444 4344

Marika Hilke

asiakkuuspäällikkö 
Eduskunta, tasavallan presidentin kanslia, valtiovarainministeriö, maa- ja metsätalousministeriö, ulkoministeriö
marika.hilke@hansel.fi
029 444 4262

Panu Kilpinen

asiakkuuspäällikkö
puolustusministeriö, sisäministeriö ja Valtori
panu.kilpinen@hansel.fi
029 444 4260

Krista Koskimäki

kehittämispäällikkö
hyvinvointialueiden keskitetty asiakashoito
krista.koskimaki@hansel.fi
029 444 4338

Ulla Kreander

asiakkuuspäällikkö 
valtioneuvoston kanslia, työ- ja elinkeinoministeriö, ympäristöministeriö, oikeusministeriö, sosiaali- ja terveysministeriö
ulla.kreander@hansel.fi
029 444 4274

Tiina Lehti

asiakkuuspäällikkö
ammattikorkeakoulut, liikenne- ja viestintäministeriö
tiina.lehti@hansel.fi
029 444 4261

Olli-Pekka Leskinen

yhteistyö- ja kehittämispäällikkö
kunnat ja kuntayhtymät
olli-pekka.leskinen@hansel.fi
029 444 4225

Taina Maukonen

asiakkuuspäällikkö
opetus- ja kulttuuriministeriö, yliopistot
taina.maukonen@hansel.fi
029 444 4241