Asiakkuuspäälliköt

Yhteyshenkilömme auttavat hankintoihin liittyvissä kysymyksissäsi

Olemme jakaneet kuntien ja kuntayhtymien asiakkuudet maantieteellisiin alueisiin. Alla olevasta kartasta löydät oikean yhteyshenkilön nimen, ja yhteystiedot sivun oikeasta laidasta.

Jos et ole varma, kehen sinun kannattaa olla yhteydessä, älä huoli. Voit ottaa yhteyttä kehen vain, ja sinut ohjataan avun äärelle. 

Valtionhallinnon, yliopistojen ja korkeakoulujen yhteyshenkilöt löydät sivun oikean laidan listauksesta. 

Kuntien, kuntayhtymien ja seurakuntien yhteyshenkilöt

Alueellisen jaon poikkeukset:
Seurakunnat: Raili Hilakari
Pelastuslaitokset: Panu Kilpinen
Alueelliset IT-palvelukeskukset: Pontus Grönholm.
 

Aappijaot2.png

 

 

 

Yhteystiedot

Pontus Grönholm

asiakkuuspäällikkö
kunnat, kuntayhtymät ja IT-palvelukeskukset
pontus.gronholm@hansel.fi
0294 444 342

Minna Halonen

asiakkuuspäällikkö
kunnat ja kuntayhtymät
minna.halonen@hansel.fi
0294 444 343

Raili Hilakari

varatoimitusjohtaja
kunnat, kuntayhtymät ja seurakunnat
raili.hilakari@hansel.fi
0294 444 344

Marika Hilke

asiakkuuspäällikkö 
Eduskunta, tasavallan presidentin kanslia, valtiovarainministeriö, maa- ja metsätalousministeriö, ulkoministeriö
marika.hilke@hansel.fi
0294 444 262

Panu Kilpinen

asiakkuuspäällikkö
puolustusministeriö, sisäministeriö ja pelastuslaitokset
panu.kilpinen@hansel.fi
0294 444 260

Ulla Kreander

asiakkuuspäällikkö 
valtioneuvoston kanslia, työ- ja elinkeinoministeriö, ympäristöministeriö, oikeusministeriö, sosiaali- ja terveysministeriö
ulla.kreander@hansel.fi
0294 444 274

Tiina Lehti

asiakkuuspäällikkö
ammattikorkeakoulut, liikenne- ja viestintäministeriö
tiina.lehti@hansel.fi
0294 444 261

Olli-Pekka Leskinen

yhteistyö- ja kehittämispäällikkö
kunnat ja kuntayhtymät
olli-pekka.leskinen@hansel.fi
0294 444 225

Taina Maukonen

asiakkuuspäällikkö
opetus- ja kulttuuriministeriö, yliopistot
taina.maukonen@hansel.fi
0294 444 241

Tuomo Vuorinen

asiakkuuspäällikkö
Valtori, Vimana Oy, Sotedigi Oy
tuomo.vuorinen@hansel.fi
0294 444 243