Liittyminen Toimisto- ja IT-tarvikkeet 2027 -puitejärjestelyyn on avattu – tervetuloa asiakasinfoon 13.10. klo 9.30
AJANKOHTAISTA
Liittyminen Toimisto- ja IT-tarvikkeet 2027 (00728) -puitejärjestelyyn on avattu. Puitejärjestely sisältää yleisimmin toimistoissa käytettävät toimisto- ja IT-tarvikkeet sekä niiden tilaamiseen ja toimittamiseen liittyvät palvelut.
Yhteishankinta sisältää seuraavien tuoteryhmien tuotteita:
- arkistointi- ja säilytystuotteet
- postitustuotteet
- kopio- ja tulostuspaperit
- työpistetarvikkeet
- toimiston pienlaitteet ja taulut tarvikkeineen
- pehmopaperit
- kahvitus-, puhdistus- ja hygieniatuotteet
- ensiaputarvikkeet
- ergonomiatuotteet
- IT-tarvikkeet
- tulostustarvikkeet.
Miksi kannattaa liittyä?
- Valmiiksi kilpailutettu puitejärjestely – turvaat hankintojesi lainmukaisuuden, vältät oman kilpailutusprosessin ja säästät organisaatiosi työaikaa.
- Saat yhden kokonaistoimittajan, jolta voit tilata keskitetysti kaikki puitejärjestelyyn sisältyvät tuotteet ja palvelut.
- Hyödyt asiakkaiden yhteisvolyymeilla kilpailutetuista edullisista hinnoista.
- Tilaaminen on helppoa toimittajan verkkokaupasta tai käyttämällä organisaatiosi omaa tilausjärjestelmää. Voit myös ottaa käyttöön täyttöpalvelun, jolloin toimittaja täydentää organisaatiosi toimistotarvikevarastoa.
- Yhteishankinnassa otetaan huomioon ympäristövastuun, sosiaalisen vastuun ja taloudellisen vastuun keskeiset vaatimukset.
- Saat Hanselin asiantuntijoiden tuen koko sopimuskauden ajaksi, mukaan lukien toimittajahallinnan ja asiakkaan edunvalvonnan.
Tutustu puitejärjestelyyn tarkemmin verkkosivuillamme ja liity mukaan viimeistään 15.2.2027.
Ethän liity tähän yhteishankintaan, jos organisaatiosi on mukana jo samansisältöisessä Toimistotarvikkeet 2025–2027 (2029) -puitejärjestelyssä.
Kirjaudu sisään ilmoittautuaksesi asiakasinfoon ja asiakastyöryhmätoimintaan.