Hyppää sisältöön

Henkilöstövuokraus 2027 (00719) Puitejärjestely

Henkilöstövuokraus: Ravintola- ja ateriapalvelut sekä aula- ja kiinteistöpalvelut

Henkilöstövuokraus: Toimisto, taloushallinto, ICT ja muut

Mitä voin hankkia?

Puitejärjestelyn kautta voit hankkia vuokratyövoimaa monipuolisiin tehtäviin. Vuokratyöntekijän toimenkuvan voit määritellä tarpeidesi pohjalta yhdessä sopimustoimittajan kanssa. Voit hankkia vuokratyövoimaa niin suorittaviin tehtäviin kuin asiantuntija- tai päällikkötehtäviinkin. Voit vuokrata yhden tai useamman henkilön, kuten tiimin esimiehineen.

Valitse sinulle sopiva puitejärjestely toimialan mukaan.

Esimerkkejä Ravintola- ja ateriapalvelut sekä aula- ja kiinteistöpalvelut -puitejärjestelyssä käytettävistä vuokratyöntekijöiden nimikkeistä: kokki, keittiöapulainen, tiskaaja, asiakasneuvoja, rakennusmies, kiinteistönhoitaja, ompelija, siivooja.

Esimerkkejä Toimisto, taloushallinto, ICT ja muut -puitejärjestelyssä käytettävistä vuokratyöntekijöiden nimikkeistä: assistentti, asiantuntija, digitoija, hankepäällikkö, harjoittelija, it-asiantuntija, it-määrittelijä, projektipäällikkö, kehityspäällikkö, koordinaattori, ohjelmapäällikkö, toimistotyöntekijä, program director, suunnittelija ja tarkastaja.

Kirjaudu sisään

Liittyminen

Liity viimeistään 15.10.2026

Lisätietoja

Haluan lisätietoja hankinnan etenemisestä.

Vastuullisuus

Kaikki yhteishankintamme on vastuullisuusanalysoitu ja merkitty vastuullisuustunnuksin. Tässä yhteishankinnassa on huomioitu:

Pakotteiden tarkastaminen

Teemme kaikissa yhteishankinnoissa mukana olevista toimittajista pakotetarkastukset.

Yhteystiedot

Kysy lisää asiantuntijoiltamme

Lisätietoja kilpailutuksesta

Krista-Marilla Foudila

Kilpailuttamiskonsultti

kilpailutus@hansel.fi

Lisätietoja hankinnan sisällöstä

Mari Riivari

Kategoriapäällikkö

mari.riivari@hansel.fi