Mitä voin hankkia?
Tällä kilpailutettavalla yhteishankinnalla liittyneet asiakkaat voivat hankkia mobiililaitteita, niiden lisätarvikkeita sekä mobiililaitteisiin liittyviä palveluja, muun muassa:
- Matkapuhelimet ja tabletit
- Lisälaitteet ja tarvikkeet: mm. suojakuoret, kuulokkeet, kaiuttimet ja virtalähteet
- Tuoterekisteröintipalvelu
- Puskurivarastopalvelu
- Esiasennuspalvelu
- Huoltopalvelut
- Kierrätyspalvelut
- Asiantuntijapalvelut
Huom! Yhteishankinnalla ei voi hankkia kannettavia tietokoneita, miniläppäreitä eikä kovalla näppäimistötelakalla varustettuja hybriditietokoneita. Nämä voit hankkia seuraavilla yhteishankinnoilla:
- Tietokoneet 2021–2025 DPS
- Tietokoneet iPadOS/MacOS 2021–2025 DPS
- Erikoiskäyttötietokoneet 2021-2025 DPS
- Tietokoneiden pienhankintapalveluilla (tulossa)
Sopimuskausi
Tavoitteenamme on, että sopimus on asiakkaidemme hyödynnettävissä 1.10.2022. Sopimuskausi on yksi vuosi, jonka lisäksi Hanselilla on mahdollisuus jatkaa sopimuskautta enintään kolmella enintään yhden vuoden pituisella optiokaudella.
Asiakas voi alkaa tehdä puitesopimukseen perustuvia hankintoja joko heti sopimuskauden alusta tai vasta myöhemmin sopimuskaudella (esimerkiksi asiakkaan oman voimassaolevan hankintasopimuksen päättymisen jälkeen).
Näet vain osan sisällöstä, koska et ole kirjautunut. Kirjaudu sisään
Ei vielä tunnuksia? Rekisteröidy