Hyppää sisältöön

Uusi puitejärjestely autonvuokraus- minileasing- ja CarSharing -palveluhankintoihin nyt hyödynnettävissäsi

01.12.2017

Puitejärjestely tarjoaa aiempaa monipuolisemmat hankintaratkaisut autojen vuokraamiseen. Puitesopimuskausi on alkanut 1.12.2017. Mukana ovat alan merkittävät palveluntuottajat Avis, Europcar, Finn-Rent, Firent, Scandia Rent ja Sixt.

Kattavat palvelut helposti ja vaivattomasti

Saatavilla on erilaisia autoja yhden päivän tarpeesta jopa 24kk:n palvelutarpeisiin edullisin vuokrahinnoin, ja alan yleisiä sopimusehtoja paremmin sopimusehdoin.

Auto voidaan toimittaa haluamaasi osoitteeseen ja noutaa käytön jälkeen määrittämästäsi paikasta. Tankkauspalvelua käyttäessäsi voit palauttaa auton tankki tyhjänä, jolloin säästät aikaa ja vaivaa sekä saat kulut samalle laskulle.

Saatavilla on runsaasti erilaisia autoja:

  • Pienet autot
  • Pieni keskiluokka
  • Suuri keskiluokka
  • Suuret autot
  • Katumaasturit
  • Nelivetoiset maastoautot ja nelivetoiset pikkubussit
  • Suuret tila-autot ja pikkubussit
  • Pakettiautot
  • Isot pakettiautot
  • Kuorma-autot ja Pick-upit (saatavilla osalta puitesopimustoimittajista)

Uutta: CarSharing eli yhteiskäyttöautopalvelut

Puitejärjestelyyn kuuluvat myös CarSharing-palvelut, joita on saatavilla osalla toimittajista. CarSharing on automatisoitu autonvuokrauspalvelu, joka on käytettävissä 24 tuntia vuorokaudessa vuoden jokaisena päivänä.

  • Vuokraa maksetaan vain siitä ajasta, kun auto on käytössä. Myös polttoaine kuuluu hintaan.
  • Vapaiden CarSharing-autojen sijainti on nähtävissä toimittajan verkkopalvelusta tai mobiiliapplikaatiosta, joista auto myös varataan.
  • Autoa ei tarvitse noutaa tai palauttaa palvelupisteeseen.
  • CarSharing-palvelu on saatavilla Helsingissä, Espoossa ja Vantaalla.

Lue lisää ja liity

Lisätiedot
kategoriapäällikkö Mika Saarinen
Ajoneuvopalvelut
mika.saarinen(at)hansel.fi